UŽITEČNÉ INFORMACE CO S SEBOU NA FOCENÍ (platí na klasické portrétní fotografování)

V případě portrétových fotografií bez větší stylizace stačí 1 hodina. U všech ostatních balíčků např. rodinné fotografie, děti atd je minimální čas potřebný pro nafocení kvalitních fotografií 1,5 hodiny a více.

V dalším kroku se domluvíme na tom, jaké fotografie potřebujete či chcete a domluvíme závazný termín focení. 

Na fotografování si vyhraďte nejlépe minimálně půlden, v ideálním případě celý den. Není nic horšího, než když při fotografování víte, že máte ten den někde být. Vaše nervozita pak celý proces fotografování negativně poznamená.

Předání finálních fotografií proběhne buď přes internet, nebo vám je pošlu na CD domů poštou či osobně předám. U fotografování dětí a miminek se vždy snažím o co nejrychlejší focení. Záleží ale samozřejmě na tom, jak děti spolupracují. Je dobré zvolit takovou denní hodinu, kdy víte, že Vaše děti jsou nejvíce naladěny.

Vůbec nedoporučuji jít na focení s nemocným či unaveným dítětem. Vím, že to nejkrásnější na fotografiích našich dětí je úsměv, proto se budu snažit, aby se u focení děti cítily dobře a focení si také užily. Mějte dobrou náladu!! 

Nebuďte zbytečně nervózní, učený z nebe nespadl a všechny ty modelky ze známých časopisů měly taky "své poprvé" :)

Vezměte si s sebou více druhů oblečení. Kalhoty, svetry, trika, košile,  doplňky. Vše záleží na tom, co budeme fotit. Nebojte se ani společenského oblečení :) Jestli nedojde k dohodě mezi Vámi a mnou, neberte s sebou své “miláčky” a to ani dvounohé ani čtyřnohé.

Vyčlenit si na focení dostatek času tak, aby jste nebyly nervózní a ve stresu!

Vyvarovat se tvrdému alkoholu!

Upravte si den předem nehty a obočí!

Vlasy si umyjte nejlépe den před focením.

Na focení se dobře vyspěte.

Vyhýbejte se přímému slunci!

Depilaci nedělejte těsně před focením, pleť by byla zarudlá a unavená.

Dva dny před focením vynechte solárko - zbarvuje pleť do červena a i když to běžným pohledem nevidíte, na fotografii se to odrazí.

Máte akné? Nikdy ho nepropíchávejte, neškrábejte ani nevymačkávejte! Je jednodušší zamaskovat pupínek než větší červený strupy!

Pokud se “opalujete”, tak pozor na řetízky, prstýnky, šňůrky a podobně. Nejen spáleniny se špatně maskují, ale i špatné opálení.

Při používání samoopalovacího krému dbejte před použitím na pořádné rozetření krému a to naprosto všude (nezapomínejte např. na část krku pod vlasy, podpaždí apod.).