Článek o výhře ve FotoVideo

28.03.2017 20:46

ČLÁNEK O MÉ MALIČKOSTI A VÝHŘE V UNIKÁTNÍM ČESKÉM ČASOPISE FOTOVIDEO

www.ifotovideo.cz/rubriky/souteze/rubriky/souteze/nejlepsi-jednotliva-fotografie-za-cr-v-ramci-sony-world-photography-awards-2017_10850.html

"Porota soutěže Sony World Photography Awards 2017 dnes vyhlásila Simonu Nálepkovou, autorku snímku „Mája a Tomík“, vítězkou České národní ceny.

 

Sony World Photography Awards je největší fotografickou soutěží na světě a národní cena je globální program otevřený pro fotografy všech úrovní. Jejím cílem je nalézt nejlepší jednotlivé fotografie pořízené místními fotografy z 65 zemí.

O snímku - Vítězný snímek Simony Nálepkové s názvem „Mája a Tomík“ je delikátní a originální portrét autorčiny kamarádky, modelky Máji Zunové, a jejího kocoura Tomíka, který byl pořízen na jaře 2016 v pražském Bráníku.

O autorce fotografie: Simona Nálepková se narodila 6. září 1982 v Kutné Hoře. Do Prahy, kde v současnosti žije, se přestěhovala před 15 ti lety. Studovala obchodní akademii v oboru Podnikání. Fotografii se věnuje na profesionální úrovni již pět let. Její doménou je zejména portrétní a svatební fotografie, věnuje se také tematickému fotografování se zvířaty. Nejsilnější stránkou fotografií Simony Nálepkové je její schopnost dodat jim silný romantický prvek, fantazii a dotek tajemství.

Simona Nálepková ke svému vítězství uvedla: „V České republice jsem vyhrála spoustu soutěží. Mé fotografie byly vybrány jako úvodní fotografie dvou velice známých českých fotografických časopisů. Když mi kamarád soutěž doporučil, zkusila jsem štěstí. A vyšlo to. Po oznámení o výhře jsem nezadržela pláč. Moc děkuji za ocenění a výhru. Těším se na jaro a fotografování s novým fotoaparátem Sony a7 II ILCE-7M2.“ "

ČTENÁŘI ČASOPISU FOTOVIDEO MOHLI VÍTĚZNOU FOTOGRAFII VIDĚT NA OBÁLCE ČERVENCOVÉHO VYDÁNÍ FOTOVIDEO Z ROKU 2016.

ZDROJ: FOTOVIDEO