OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

Předmět díla a objednávka -všechna focení, vyjma svateb (viz.níže)

Předmětem díla je zhotovení fotografií fotografem (dále jen zhotovitel) pro zákazníka na základě jeho objednávky  a to jednak ve formě balíčku retušovaných a upravovaných fotografií v elektronické podobně (internetové úložiště) nebo ve formě tištěných fotografií.

Hotové fotografie jsou zasílány formou nahrání  na internetové úložiště, kde si klient může stáhnout. V případě zájmu o vypálení fotografií na CD/DVD nosič a odeslání poštou je možné za příplatek 100,- ( poštovné a balné)+ cena za tisk fotografií (www.kvalitnifotky.cz).

Objednávku je možno učinit výhradně emailem simonaphotopraha@gmail.com nebo přes kontaktní formulář www.simonaphoto.cz/

Objednávkou potvrzuje zákazník automaticky přijetí těchto obchodních podmínek a souhlas s nimi.

Termín realizace objednávky závisí na naplněnosti kapacity zhotovitele, objemu požadovaného díla a v případě díla v exteriéru také na vlivu počasí, které může být důvodem pro posun fotografování na jiný volný termín.

Dohodnutý termín je nutno přesně dodržovat, dřívější příchod zákazníka není žádoucí, pozdní příchod o více než půl hodiny, bez předchozí omluvy může být důvodem ke zrušení objednávky. 

Výčet a cena fotografií jsou uvedeny v ceníku na webové stránce www.simonaphoto.cz/

Služby vizážistky/stylistky a zvířat na focení je splatná v ten den po samotném focení.

Fotografie vybrané nad rámec balíčku jsou placeny samostatně předem.

Na všechny mé fotografie se vztahuje autorský zákon. Není možné fotografie používat ke komerčním účelům a nebo je poskytovat třetím stranám bez mého písemného souhlasu. 

Podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není možno bez souhlasu zhotovitele náhledy dále kdekoli zveřejňovat a ani je jakkoliv upravovat (např. odstraněním loga). Jsou stále ve vlastnictví autora.

Další podmínky a reklamace

Při rezervaci termínu fotografování zaplatí zákazník rezervační poplatek. Pokud zákazník termín zruší z jakýchkoliv důvodů v termínu kratším než 1 měsíc před dohodnutým fotografováním, bez ohledu na to, zda si dohodne nový termín focení a nebo ne, po odečtení nákladů za rezervaci termínu je storno poplatek v plné výši. Pokud budete mít zájem o nový termín, či změnu termínu, je nutno uhradit opět celou částku. Klient si v případě zrušení může za sebe sehnat náhradu. 

Předpokladem pro dodržení časového rámce fotografování a optimální záběry je řádná spolupráce osob zákazníka a dodržování pokynů zhotovitele při pořizování fotografií.

Nevhodné chování nebo urážlivé jednání osob zákazníka může být důvodem k zastavení prací a předání nedokončeného díla bez snížení smluvené ceny.

Doba dodání fotografií je 4-6 týdny od fotografování/ od finálního výběru z náhledů, pokud jsou dodány. Pokud náhledy poskytnu, poskytnu je do 3 týdnů od fotografování.

Vyhrazuji si právo při nečekaných událostech ev. nemoci, dovolené tuto dobu prodloužit

Všechny odevzdané fotografie jsou upravované (retušované). Neupravené fotografie neposkytuji. 

Tématické, rodinné, párové  fotografie obsahují tyto úpravy – zjemnění vrásek, hlubší retuš pleti, ořez, kontrast, jas apod. 

Reportážní a skupinové fotografie nejsou výrazně retušovány a obsahují jen základní úpravu.

V průběhu fotografování je zakázáno pořizovat jakýkoliv foto nebo video záznam z práce fotografa.

Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií. Pro vylepšení vzhledu je k dispozici profesionální vizážistka. 

Úprava make-upu je možná před fotografováním nebo v jeho průběhu. Účtuje se samostatně dle náročnosti (viz ceník).

V případě nadstandardních přání (úprava zubů, zeštíhlení, odstranění tetování/samolepek, úpravy trčících ramínek či neposlušných vlasů a dalších náročnějších retuší) , případné lehké úpravy proporcí, je možno provést jen na žádost klienta a je za něj účtován příplatek. 

V případě, že zákazník požaduje návštěvu fotografa doma nebo jiném místě fotografování v exteriéru, připlácí se k ceně balíčku dopravné ve výši 8 Kč /km.

Reklamace tištěných fotografií ( svatební fotografie) je možná jen na základě viditelné tiskové chyby, jako jsou škrábance, šmouhy, pruhy apod., případně při viditelné hrubé neostrosti. Nelze reklamovat barevnost, tmavost či světlost tištěné fotografie.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky !

Snímky raw mažu po předání a odsouhlasení hotové zakázky, samotné hotové zakázky uchovávám max. 1 měsíc.

Na všechny fotografie pořízené zhotovitelem  se vztahuje autorský zákon č. 121/2000 Sb.

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů v platném znění jsem  povinna získat Váš souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů a podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů a získat Váš souhlas s využitím Vaší elektronické adresy v rámci elektronické komunikace. Do formuláře prosím napište údaje na fakturu, kdo se bude fotit,vyhovující termín a písemný souhlas se zpracováním osobních údajů ( souhlasím se zpracováním osobních údajů), bez souhlasu není možné spolupracovat. Vyhrazuji si právo při nečekaných událostech ev. nemoci, dovolené tuto dobu prodloužit.

Info k poukazům: 

Poukazy jsou vhodným dárkem pro vaše blízké. Pokud poukaz nevyužijete do data uvedeného na poukazu, poukaz a částka za něj propadá. Poukaz je přenosný. Pokud jej nevyužijete, můžete ho darovat a nebo prodat někomu jinému. Cena za poukaz se vztahuje pouze na fotografie, další výdaje jako zvíře, kostým, květiny nebo cestovné ( pokud je nutné za  obdarovaným přijet ) se hradí až na místě po fotografování vizážistce či asistentce. 
Focení s poukazem se objednává pouze emailem, kde mi stačí napsat datum z vybraného termínu fotografování vypsaného na webových stránkách a kod z pouKazu . Objednání a rezervace termínu je závazné.

 

Tyto obchodní podmínky platí od 1. dubna 2016

 

SVATEBNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ 

 

Ke všem svatbám přistupuji individuálně. Pokud máte nějaké specifické požadavky, neváhejte se a mne s nimi obrátit. Na svatby si s sebou beru na pomoc asistenta, který je mi vždy po ruce a pomáhá při focení. U míst, kde není aktuálně jiná možnost parkování než placené parkování, bude parkování připočítáno k ceně. Při plánování časového harmonogramu svatby je třeba počítat s faktem, že na focení svatebních portrétů by bylo vhodné nechat alespoň 1,0 hodinu čistého času. Čas, kdy je vhodné fotit portrétní fotografie je relativní.Já osobně mám ráda, když stihneme zhotovit pár fotografií před obřadem a potom podvečer, když je krásné světlo. Samozřejmě vše záleží od ročních období, kdy se světelné podmínky mění. Nejnevhodnější na focení je polední slunce, kdy je třeba vyhledávat stinná místa a při plánování lokality je třeba tuto informaci zohlednit. Fotografie ze svatby vybírám podle vlastního uvážení a předávám spolu s fotografiemi portrétů přes internetové úložiště. Počet svatebních fotografií je orientační a záleží na typu a velikosti svatby. Upravování portrétových fotografií nad rámec balíčku je v hodnotě 200 Kč/ ks.

Fotografie předávám elektronicky. To znamená, že Vám pošlu link, ze kterého si celou svatbu stáhnete do PC. Nenabízím fotoknihy, tištěné fotografie, USB a ani DVD. Po zkušenostech s více nevěstami jsem zjistila, že každá má odlišnou představu. Považuji proto za nejrozumnější řešení pro všechny, pokud Vám dodám pouze fotografie a Vy zvážíte, v jaké formě je chcete uchovat. V případě zájmu o mé fotografické služby je schůzka se snoubenci před svatbou v případě celodenního focení samozřejmostí. Mimo Prahu či větší vzdálenosti je možnost komunikace přes telefon a nebo Skype/Messenger. Fotograf je totiž jeden z mála svatebních dodavatelů, který prožívá celý den v těsné blízkosti novomanželů. Ze zkušenosti mám ověřené, že s klienty, se kterými se potkám před svatbou, je fotografování během svatby jednodušší a příjemnější a výsledné fotografie jsou mnohdy upřímnější. Na rezervaci termínu si beru závdavek 5 000 Kč. Zbytek částky se hradí po svatebním focení dle termínu uvedenému ve Smlouvě o dílo. Termín rezervuji až po připsání závdavku na účet.  Na zpracování fotografií si vymezuji 60 dní od svatebního fotografování, dle náročnosti a úprav fotografií. V případě dovolené a nebo nemoci se může doba odevzdání fotografií prodloužit. Při focení v placených místech zahrady, parky není součástí ceny za fotobalíček vstupné nebo jiné poplatky za fotografa a asistenta/asistentku. U míst, kde není aktuálně jiná možnost parkování než placené parkování, bude parkování připočítáno k ceně. 

Na všechny mé fotografie se vztahuje autorský zákon. 

Není možné fotografie používat ke komerčním účelům a nebo je poskytovat třetím stranám bez mého písemného souhlasu.